Keď sa hocikoho opýtame, že čo ho napadne pri slove Kanárske ostrovy, tak medzi prvými odpoveďami bude pláž a Teide. Avšak popri dobre známych národných parkoch sa na súostroví nachádza niekoľko nádherných, ale menej známych výletných miest. Teraz Vám predstavíme 3 najzvláštnejšie!

1. Parque Natural Corona Forestal, Tenerife

Kanárske borovice a mesačná krajina

Táto prírodná rezervácia na Tenerife hraničí so známym Teide Národným Parkom. Je to najväčšia plocha kde rastú kanárske borovice a keď budete mať šťastie môžete tu stretnúť modrú pinku, zajaca alebo aj muflóna. Medzi kanárskymi borovicami sa nachádzajú skalné útvary, ktoré sa nazývajú aj mesačnou krajinou (Paisaje Lunar). Tieto skaly sú výtvorom niekoľko tisícročné vplyvu erózie. Jedinečný pohľad sa Vám naskytne len 13km od mesta Vilaflor.

3-nadherne-a-nepravom-zabudnute-prirodne-krasy-na-kanarskych-ostrovoch

2. Parque Natural Tamadaba, Gran Canaria

Zelené lesy, strmé skaly

Prírodná rezervácia o rozlohe 7.500 ha sa nachádza na severozápadne na ostrove Gran Canaria a je charakteristická obrovskou rozmanitosťou. V horách nájdete popri kanárskych borovíc a iných endemických porastoch, strmé svahy a nádherné výhľady. Najkrajším bodom územia je zrejme Pico de la Bandera (1.444m) a Roque Faneque skala ktorá Vám z výšky 1.00á metrov ponúkne nezabudnuteľný pohľad  na vlny Atlantického oceána.

3-nadherne-a-nepravom-zabudnute-prirodne-krasy-na-kanarskych-ostrovoch

3. Paisaje Protegido de Malpaís Grande, Fuerteventura

Čierna láva a kamenné púšte

Kým predchádzajúce parky sú známe pre svôj bujný zelený porast, tak prírodná rezervácia na Fuerteventure je ich pravým opakom: okolie Antigua a Tuineje je takmer bez porastu. Tieto lávové polia o rozlohe 3.245ha sa môžu pýšiť až 4 sopečnými kužeľmi, ktoré sa určite oplatí navštíviť(La Caldera de la Laguna, Caldera de Liria, Calderita a Caldera de los Arrabales). Na tejto púštnej, suchej krajine žije jeden z najväčších dravcov Kanárskych ostrovov a to Zdochlinár (Neophron percnopterus). Nájdete tu ešte jedno zaujímavé miesto, mesto La Atalayita kde si môžete pozrieť obydlia pôvodného obyvateľstva Fuerteventury.

3-nadherne-a-nepravom-zabudnute-prirodne-krasy-na-kanarskych-ostrovoch