Myslela som si, že ostrov La Gomera je jednodňové dobrodružstvo…. vysvitlo však, že by sa tu dal stráviť celý týždeň.

Ak Vás osud, lietadlo alebo túžba po dobrodružstve zavedie na Tenerife na ktorom navštívite miesta odkiaľ je vidieť nádhernú siluetu blízkej La Gomery, zo dna na deň budete na ostrov zvedavejší – až sa napokon pristihnete pri tom, že neviete ovládať svoje túžby a ste na ceste na ostrov.

La-Gomera-1

Bude to jedna z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť, aj keď len na jeden deň, aj tak sa vydajte na túto cestu, pretože aj tá najmenšia „dávka” z La Gomery je podstatne viac ako žiadna.

K tomu, aby sa Vaše dobrodružstvo podarilo čo najlepšie, okrem cesty sa oplatí dopredu si naplánovať aj stravovanie. Ja osobne patrím do skupiny tých cestovateľov, ktorí nové miesta na dovolenke spoznávajú aj cez žalúdok. Pokiaľ ide o La Gomeru v tomto smere je to skvelá voľba.

La-Gomera

Vo všeobecnosti sa o Kanárskych ostrovoch dá povedať, že vďaka svojmu podnebiu sa miestna kuchyňa vyznačuje takými zeleninami a ovocím, z ktorých je väčšina neznáma. Ak by ste mali záujem sa s nimi zoznámiť, určite Vám odporúčam Las Carabelas v oblasti Plaza de la Constitución. Základom ich ponuky sú polievky z exotického ovocia.

Ak však hľadáte riešenie na utíšenie hladu, tak je tu v blízkosti Vallehermoso reštaurácia Roque Blanco: ich ponuke nájdete všetko čo je tradičné pre gastronómiu na La Gomere, od palmového sirupu až po syrový krém. Chute sú charakteristické, jednoznačné a suroviny čerstvé a prírodné.

La-Gomera

Ak sa vyberiete na ostrov čakať Vás budú lesy, sopky, doliny, národné parky, výhľady, čarovné mestečká. Legendy, príjemný miestny obyvatelia a zaujímavé tradície!