Bolo veľmi ťažké vybrať NAJ-zážitky na ostrove tak bohatom na prírodné krásy – pripravila som si pre Vás však 3 skvelé typy!

Tenerife je mojím domov, preto bolo možno ešte ťažšie vybrať 3 najlepšie miesta na ostrove. Ostrov vďačí za svoju rozmanitosť podnebia a pláží najmä pohoriu tiahnucemu sa cez Tenerife, ako aj v strede sa nachádzajúcej sopke Teide. Je to tretia najväčšia sopka na svete a patrí medzi Svetové dedičstvo UNESCO, turisti tu objavia okrem pláží na ostrove večnej jari aj miestne dedinky v okolí sopky.

Týmto článkom, by som Vám chcela pomôcť k dokonalej dovolenke – budete bohatší o 3 také zážitky z Tenerife vďaka ktorým spoznáte rozmanitosť ostrova.

1. Nočné sledovanie hviezd

Tenerife-alebo-TOP3-najlepšie-zážitky-na-ostrove-2

Ostrov Tenerife je sám o sebe čarovným miestom, ale po západe slnka si uvedomíte, že toto čaro stále nepominulo, len sa zmenilo. Pokiaľ chcete zo svojej dovolenky vyťažiť maximum, najlepšia vec čo môžete urobiť je keď svoj zrak upriamite na hviezdnu oblohu. Už len preto, že je to jedno z najlepších miest na svete pre sledovanie nočnej oblohy – nie je náhoda, že Vám ponúkame špeciálnu nočnú túru.

Nami ponúkaný výlet začína na mieste Vášho ubytovania, odkiaľ Vás zoberieme do Národného Parku Teide, kde je pripravený dopredu nastavený teleskop. Už len kvôli ceste tam, sa oplatí zostať dlhšie hore: nádherný západ slnka, môžete obdivovať Atlantický oceán medzi hviezdami, ako aj úžasnú scenériu La Gomera.

V cieli cesty okrem hviezd neuvidíte nič iné, noc na Tenerife je nekonečne tmavá, ale hviezdy jasne svietia, sprievodca Vás prevedie dokola, tak ako by to bolo v prípade ktorejkoľvek atrakcie. Poviem Vám čo sa oplatí vedieť o tej ktorej hviezde, a pomôže vychutnať si zážitok pomocou našich teleskopov.

Keďže teplota tu dosť rýchlo klesá, pripravte si teplé šaty – nás sprievodca Vás bude čakať s teplými nápojmi a šampanským, aby ste sa nemuseli ničím iným zaoberať len si vychutnávať dych vyrážajúci výhľad.

2. Observatórium

Tenerife-alebo-TOP3-najlepšie-zážitky-na-ostrove-2

Aj kvôli rôznorodosti okolia Teide má človek tendenciu sa cítiť ako na Mesiaci, ale pre skvelé umiestnenie ostrova a dokonale čistej oblohe si môžete obzrieť aj Slnko. V miestnom observatóriu nájdete najlepšie teleskopy v Európe. Sú prenosné, takže sa môžu premiestniť na to najideálnejšie miesto v závislosti od ročného obdobia a dňa. Šošovky sú obalené špeciálnou ochrannou vrstvou, ktorá umožňuje dôkladné spoznania 150 miliónov km vzdialeného vesmírneho telesa. Ak Vám to ešte stále nestačí, tak v budove je možné vidieť aj 3 najväčší teleskop na svete.

3. Túra v údolí Masca

Tenerife-alebo-TOP3-najlepšie-zážitky-na-ostrove-2

Najväčšiu časť svojho života strávime vo vybudovanom okolí, preto je aj pre mňa veľkým sviatkom, keď sa môžem dostať do prírody. Je na to skvelou príležitosťou aj nami organizovaný výlet do Údolia Masca. Potrebná je tu však aj vhodná výstroj: palice na túru, termo-pulóver, topánky vhodné na túru a určite sa na cestu nevydajte bez nejakého jedla a pitia. Odporúčam Vám 3-4 hodinovú túru, ale vďaka pokladom, ktoré budete vidieť pri ceste sa budete chcieť zastať každých 5 minút, aby ste si ich ešte aspoň na chvíľu vychutnali.

Vedúci túry Vám bude priebežne rozprávať a zaujímavostiach ostrova, Teide a okolitom Národnom parku. Aj keď hovoríme len o niekoľkých hodinách, budete mať pocit, ako keby ste prešli polovicu svetu. Na konci výletu sa budete cítiť unavený a plný energie zároveň.

Aj keď Tenerife ponúka širokú škálu programov pre zábavu a relax zároveň, ale chcete tu strávený čas využiť na maximum, odporúčam Vám, aby ste určite nevynechali vyššie spomenuté programy!