4 najlepšie oceánske zážitky na Tenerife

Ak nechcete len ležať na pláži s kokteilom v ruke a túžite po aktívnom oddychu pri vode, tak je pre Vás Tenerife jednou z najlepších volieb! Pokiaľ ide o akčný výlet na vodnom skútri, pozorovanie veľrýb alebo morský rybolov, Kanárske ostrovy nikdy nesklamú. Ponorte sa do vzrušujúcich vodných programov na Tenerife, ukážeme Vám, ako si môžete užiť bezstarostný relax s trochou adrenalínu.

Pobrežie Tenerife obmýva Atlantický oceán, takže niet divu, že sa tu nachádza mimoriadne rozmanitá príroda. Nezabudnuteľné zážitky však nezaručuje len jej objavovanie, ale aj vzrušujúce programy, počas ktorých sa môžete dokonca povoziť na vlnách oceánu.

4 okúzľujúce vodné aktivity, keď ste na dovolenke na Tenerife

Výlet loďou s preskleným dnom a pozorovanie veľrýb

Opustiť Tenerife bez tohto úžasného výletu by bol hriech. Prečo? Vedeli ste napríklad, že 29 zo 79 druhov veľrýb sveta možno nájsť práve na Kanárskych ostrovoch? Okrem nich sú súčasťou morskej divočiny Tenerife aj delfíny a korytnačky, samozrejme nádherné morské ryby a koralové útesy. Veľryby a delfíny tu nájdete počas celého roka, takže sa Vám pár exemplárov určite podarí odfotiť počas ich predvádzania sa.

Mimochodom, samotná exkurzia začína z prístavu Puerto Colon, odkiaľ smeruje výletná loď so skleneným dnom do Los Gigantes. Zážitok ešte umocňuje fakt, že zvieratá môžete nielen pozorovať, ale počas 4,5-hodinovej exkurzie sa môžete ochladiť v Atlantickom oceáne alebo sa oddať svojej vášni pre vodné športy. Ale až po zjedení ľahkého a chutného obeda.

Potápanie a šnorchlovanie na Tenerife

Je lepší spôsob preskúmania rozmanitej živočíšnej ríše Atlantického oceánu, ako potápanie? Obzvlášť dobrou správou je, že na tento program sa môžu prihlásiť aj začiatočníci, keďže po celú dobu ponoru je zabezpečený odborný sprievodca, ktorý začínajúcich potápačov bezpečne inštruuje. Samozrejme, ak sa Vám vážnejší ponor zdá na prvý pohľad strašidelný, nemusíte hneď navštíviť dno oceánu, je tu aj možnosť šnorchlovania, teda ľahkého potápania.

 

Morský rybolov

Boli ste niekedy na hlbokomorskej rybárskej lodi? Skúšali ste už rybolov na oceáne? Ak nie, určite si nenechajte ujsť tento výlet! Program odporúčame nielen skúseným rybárom, ale aj začiatočníkom, keďže exkurzia začína edukáciou o morskom rybolove. V tejto súvislosti sa môžete dozvedieť všetko o rybárskych technikách miestnych ľudí, o pôvodných a sezónnych  druhoch rýb, ako aj bezpečnosti.

Mimochodom, nemusíte batožinu zaťažovať rybárskymi potrebami, pretože poskytujeme aj udicu a návnadu. Typ úlovku, ktorý môžete očakávať, samozrejme závisí od sezóny. Vo všeobecnosti môžete počas 4-hodinového programu podporeného nealkoholickými nápojmi, ovocím a miestnym občerstvením uloviť tuniaka, niekoľko druhov marlínov, dorado, bonito a západoafrickú makrelu.

Samotná rybárska loď odchádza z Los Cristianos a mieri smerom k Alcale alebo El Médano rýchlosťou 6-9 uzlov. Toto je jeden z najlepších programov, ak máte radi rybolov. Hor sa na ryby!

Safari na vodnom skútri

Jetski Safari je program prispôsobený milovníkom rýchlosti, pretekov a oceánu! Aj keď nemáte žiadne predchádzajúce skúsenosti s vodným skútrom, ktorý jazdí na vlnách, stojí za to sa odvážiť, pretože s krátkou prípravou a záchrannou vestou od organizátora budete pripravený na oceán.

Počas Jetski Safari máte možnosť vyskúšať si niekoľko trás počas 1- alebo 2-hodinového trvania. Prehliadka začína na pôvabnej pláži Las Galletas, či sa potom vydáte na Pal Mari alebo dokonca do La Calety, je len na Vás a na čase, ktorý máte k dispozícii. Najlepšie na tom je, že sa o zážitok môžete dokonca podeliť aj so svojím partnerom alebo kamarátom, keďže si so sebou môžete vziať aj spoločníka.

 

Ktorý oceánsky zážitok vyskúšate na Tenerife najbližšie?

 

ViaSale Travel