Keď cestujem s deťmi, alebo len tak ideme na pláž, zaujímam sa o dve veci: nakoľko je pláž bezpečná a aké sú možnosti zábavy.

Aj Vy plánujete svoju dovolenku s deťmi: Na Tenerife nájdete nespočetne veľa nádherných pláží, v tomto príspevku sme pre Vás vybrali päť najlepších pláží pre deti.

5-najlepsich-plazi-pre-deti-na-Tenerife

1. Las Vistas pláž (Los Cristianos):

Miesto: na dlhej pláži na Vás čaká nespočetné množstvo kaviarní, reštaurácií a obchodov. Jedna strana promenády spája pláž Las Vistas s plážou El Camisón, kým druhá s Los Cristianos, ktoré je rovnako skvelou voľbou pre program s deťmi.

5-najlepsich-plazi-pre-deti-na-Tenerife

Prístup: pláž sa nachádza na južnej strane Tenerife, pokiaľ dovolenku trávite v Los Cristianos, alebo v Playa de Las Americas krátkou prechádzkou sa dostanete na La Vistas.

More a piesok: Las Vistas je uzavretá pláž – už niekoľko sto metrov od pláže môžete vidieť lámače vĺn. Práve z tohto dôvodu, je hladina takmer vždy pokojná a bezpečná. Piesok je svetlý, pláž je priebežne upratovaná, tak ako všetky oficiálne pláže na Tenerife.

Služby: slnečníky, ležadlá, sprchy, toalety, záchranná služba, kaviarne, reštaurácie, obchody.

Zábava: vodné športy.

2. El Médano pláž (El Medano):

Miesto: miesto jednoznačne vhodné pre surfistov, kde sa bezpečne budú cítiť aj začiatočníci. Vedľa pláže je detské ihrisko a niekoľko príležitostí na zábavu vhodné pre celú rodinu.

5-najlepsich-plazi-pre-deti-na-Tenerife

Prístup: pláž El Médano odporúčame predovšetkým pre tých, ktorí v tomto útulnom mestečku trávia dovolenku. Ak by ste sa sem chceli prísť pozrieť je ľahko dostupná mestskou dopravou či už zo severnej, alebo južnej časti mesta.

More a piesok: na turistov tu čaká čierny a zlatý piesok. Vlny sú na otvorenom mory silné, prúdy často berú smerom von, odporúčame len pre profesionálnych športovcov. Oproti tomu v zátoke, vlny vynášajú surfistov smerom k brehu a preto je toto miesto vhodné pre začiatočníkov a deti, ktoré sa učia surfovať. Na brehu je vyznačené aj miesto vhodné na kúpanie.

Služby: kabínky, sprchy, reštaurácie, bary, obchody.

Zábava: ideálne na surfovanie, kiting a na púšťanie šarkanov.  

3. Playa Jardín (Puerto de la Cruz):

Miesto: oblasť odzrkadľuje miesta Kanárskych ostrovov a ich flóry navrhnuté veľkým miestnym umelcom Cesárom Manrique. Pláž je obklopená exotickými záhradami, na pieskovej časti nájdete promenádu, detskú časť, terasy, kaviarne.

5-najlepsich-plazi-pre-deti-na-Tenerife

Prístup: ak trávite svoju dovolenku v  Puerto de la Cruz, tak jednou z najlepších volieb pre rodinu je Playa Jardín. Pláž, nachádzajúca sa blízko centra mesta je ľahko prístupná aj autobusom č. 102 a 343.

More a piesok: pláž je pokrytá mäkkým, tmavým pieskom typickým pre Tenerife.

Služby: sprchy, ležadlá, kabínky, toaleta, reštaurácie, bary.

Zábava: vodné športy (najmä surfovanie), detské hry.

4. Playa Fañabe (Costa Adeje):

Miesto:  Playa Fañabe Costa Adeje blízko exkluzívneho nákupného centra obklopená reštauráciami, kaviarňami.

5-najlepsich-plazi-pre-deti-na-Tenerife

Prístup: Costa Adeje je ľahko dostupná takmer z každého hotela.

More a piesok: jemný vulkanický piesok, pokojná voda, vlny a vietor sa v tejto oblasti vyskytujú len výnimočne.

Služby: nočné kluby, ležadlá, balijské postele, slnečníky, bary, parkovisko, sprchy, kabínky, toaleta, celkový bezbariérový prístup.

Zábava: skákací hrad, čln, jet-ski, vodný padák, banán, atď.

5. Las Teresitas pláž (Santa Cruz de Tenerife):

Miesto: Playa Teresitas pláž, patrí k najznámejším na Tenerife: nádherný zlatý piesok a očarujúca rybárska dedinka sú základom pre skvelú dovolenku a oddych.

5-najlepsich-plazi-pre-deti-na-Tenerife

Prístup: pláž sa nachádza blízko hlavného mesta Tenerife, Santa Cruz. Pokiaľ by ste chceli navštíviť tuto ikonickú pláž, tak autobus č. 910 Vás vyloží priamo tu.

More a piesok: jemný, zlatý piesok – vďaka lámačom vĺn aj pokojná hladina oceána.

Služby: parkovisko, kabínky, toaleta, sprchy, ležadlá, záchranná služba, bary, reštaurácie.

Zábava:  skákací hrad v mori.