Fuerteventura je najstarší a druhý najväčší ostrov zo súostrovia Kanárskych ostrovov, ktorý je zároveň aj najbližšie k africkému kontinentu. Fuerteventura ponúka širokú škálu prírodným a kultúrnych pamiatok, od priezračných tyrkysových vôd, cez pláže s nádherným bielym pieskom, až po rušný nočný život a športové možnosti. Ponúkame Vám 8 typov na zábavu, pokiaľ dovolenkujete na Fuerteventure.

8-typov-zaujímavé-miesta-zábavu-Fuerteventure

Pláže

Najvýznamnejší dôvod na návštevu Fuerteventury sú 150km dlhé, krásne pláže s čistým, svetlým pieskom a tyrkysovo modrým morom. Pláže na ostrove sú veľmi rozmanité a práve preto si tu každý nájde tú svoju obľúbenú.

Najvyhľadávanejšie sú pláže Jandia: 10km biele piesku, priezračnej vody na južnej strane ostrova. Playa del Cofete (Morro Jable) je pravdepodobne najznámejšou plážou kanárskych ostrovov, aj keď ste ešte neboli na Fuerteventure túto pláž ste určite už videli na mnohých fotografiách. Je to 12km dlhá, nevybudovaná pláž. Ak dovolenkujete v El Cotillo, určite navštívte pláž La Concha, ktorá má tvar pol mesiaca a je chránená prírodnými lávovými útesmi.

Corralejo Národný Park

8-typov-zaujímavé-miesta-zábavu-Fuerteventure

Z dôvodu malého množstva zelene na ostrove, patrí tento park medzi jeho najväčšie a najchránenejšie klenoty. Súčasťou prírodnej rezervácie Corralejo sú piesočné duny rozprestierajúce sa na najväčšej ploche spomedzi všetkých Kanárskych ostrovov, ako aj množstvo chránených zvierat a rastlín. Aj pláže prírodnej rezervácie sú veľmi populárne, predovšetkým medzi surfistami. Ak túžite vidieť túto oblasť, prosíme Vás, aby ste sa pred jej návštevou informovali na našej Facebook stránke, alebo na chate našej webovej stránky, pretože túto oblasť niekoľkokrát uzavrú a je dosť možné, že aj sprísnia podmienky vstupu. Samozrejme o všetkom Vás budeme aj my informovať.

Šport

8-typov-zaujímavé-miesta-zábavu-Fuerteventure

Najpopulárnejší šport na Kanárskych ostrovoch je surfovanie a windsurfing. Fuerteventura je snom surfistov, vietor stále fúka a vlny sú dosť vysoké aj pre profesionálov. Na západnej a severnej časti ostrova nájdete najviac surfistov, pretože prírodné podmienky na šport sú tu najideálnejšie. Na surfovanie Vám odporúčame najmä pláže Corralejo a Sotavento. Pokiaľ Vás zaujíma šnorchlovanie určite hľadajte miesta na severe ostrova.

Návšteva vidieka

8-typov-zaujímavé-miesta-zábavu-Fuerteventure

Návšteva vidieka je jedinečným zážitkom, nahliadnete do života domácich obyvateľov a spoznáte klasický kanársky vidiecky život, ktorého základom je poľnohospodárstvo.

Isla de Lobos

8-typov-zaujímavé-miesta-zábavu-Fuerteventure

Isla de Lobos je skvelý 1 dňový výlet. Tento ostrov sa nachádza len 2km od Fuerteventuri a dostanete sa naň kompou, alebo vodným taxíkom. Isla de Lobos je rajom pre maliarov, ako aj milovníkov slnka a výletov. Ostrov bol pomenovaný po tu žijúcich tuleňoch, avšak dnes z nich už tu nežije veľa, ostrov nemá ani stálych obyvateľov. Posledná rodina na ostrove žila v majáku, ale keď v roku 1960 bol maják zautomatizovaný, odsťahovali sa aj oni. Maják Punta Martinos sa oplatí vidieť na ostrove s celkovou rozlohou 4km2.

Soľné múzeum

8-typov-zaujímavé-miesta-zábavu-Fuerteventure

Južne od Caleta de Fuste sa nachádza Salinas del Carmen a Soľné múzeum, ktoré Vám predstaví získavanie morskej soli krok za krokom. Na výber máte z dvoch túr, jedna je po múzeu a druhá Vás zavedie do baní morskej soli. V múzeu spoznáte dlhú históriu soli, spôsoby jej využitia (medicína, gastronómia, chémia, atď.). Dokonca spoznáte tradície spojené so soľou v rôznych kultúrach, ako aj ich povery. Tento výnimočný zážitok, Vám ukáže ako fungujú soľné bane a ako zabezpečujú živobytie pre mnoho obyvateľov Kanárskych ostrovov do dnešných dní.

Antigua veterný mlyn

8-typov-zaujímavé-miesta-zábavu-Fuerteventure

Veterný mlyn sa nachádza meste v Antigua a okrem možnosti nahliadnutia do ozajstného veterného mlyna pred turistami predostrie tradičné umenia a remeslá typické pre Fuerteventuru. Ak tu budete, nezabudnite navštíviť aj záhradu kaktusov.

Majorero múzeum syrov

8-typov-zaujímavé-miesta-zábavu-Fuerteventure

Klasickou pochúťkou na Fuerteventure je Majorero kozí syr. Názov majorero je odvodený od druhu kôz a pochádza z Guanche jazyka. Aj keď už Guanche jazyk nepoužívajú, zostalo z neho veľa slov, ktoré sa stali súčasťou kanárskej španielčiny. Nie náhodou používajú toto slovo aj rodení obyvatelia Fuerteventuri. Majorero múzeum syrov nájdete vo vyššie spomínanom múzeu vo veternom mlyne.