1. Kanárske ostrovy boli prvou autonómnou oblasťou Španielska, ktorá zakázala býčie zápasy v roku 1991. Nezáujem obyvateľov o túto pre zvieratá krutú tradíciu sa môže datovať od roku 1984 a zároveň dokazuje ich vyspelosť v oblasti ochrany zvierat oproti materskej krajine.

9+9 zaujimavosti o tenerife ktorymi ohurite okolie-2

2. V posledných rokoch sa Tenerife stalo miestom natáčania niekoľkých hollywoodskych filmov. V roku 2010 Súboj Titanov, v roku 2013 Rýchlo a zbesilo 6, ako aj v blízkej minulosti 5.film z bourneovskej série. Natáčali ho v Santa Cruz, ale mesto by ste spoznali len veľmi ťažko, všetko zmenili tak, aby pripomínalo Grécko.

9+9 zaujimavosti o tenerife ktorymi ohurite okolie-2

3. Guanchovia, pôvodný obyvatelia ostrova stavali pyramídy k svojim rôznym bohom, démonom a duchom. Niektoré z nich sa zachovali do dnes v Güímar, blízko mesta Candelaria čo je turistická atrakcia juhu. V parku, ktorý tu na tento účel založil objaviteľ Thor Heyerdahl za finančnej podpory lodného magnáta Freda Olsena nájdete presne 6 pyramíd. Áno ide o toho istého Freda Olsena ktorého loďami sa v dnešnej dobe dostanete na susedný ostrov.

4. Siam Park, najpopulárnejšia atrakcia Tenerife sa môže pochváliť niekoľkými rekordami: najväčšia thai budova mimo Ázie, tu nájdete aj najväčšiu sochu draka.

9+9 zaujimavosti o tenerife ktorymi ohurite okolie-2

5. Tenerife by bolo ešte stale pokryté ihličnatými lesmi, keby ich nevysekali španielsky votrelci, aby si z nich postavili lode.

9+9 zaujimavosti o tenerife ktorymi ohurite okolie-2

6. Niektoré teórie hovoria, že Tenerife sa vytvorilo z troch rôznych ostrovov, troch pohorí: Teno, Valle de San Lorenzo a Anaga. Vďaka predchádzajúcej sopečnej činnosti sa tieto tri časti spojili a vytvoril sa dnes známy tvar ostrova.

7. Kanárčania hovoria typickou “šušlavou” španielčinou. Je veľa teórií, ktoré hovoria o tom, prečo obyvatelia ostrova takto rozprávajú. Najznámejšou je, že jeden zo španielskych kráľov v dávnej minulosti takto rozprával a ľudia to považovali za prestíž a preto to prevzali. Španielčina kanárčanov sa výslovnosťou podobá na juhoamerickú, zrejme kvôli pevnej väzbe obyvateľov ostrova s Venezuelou a inými krajinami Južnej Ameriky.

Na každom z Kanárskych ostrovov hovoria vlastným nárečím.

8. Obyvatelia La Gomery do dnes používajú pískaví jazyk „Silbo Gomero“ alebo „El Silbo“. Pôvodne sa používal, aby vedeli komunikovať aj cez priepasti. Návštevníkom ostrova aj predvedú túto komunikáciu, ktorá naozaj funguje.

9+9 zaujimavosti o tenerife ktorymi ohurite okolie-2

9. Prvú časť články nájdete tu.