Prejdime hneď k podstate: všetko čo je Tenerife, od miestnej dopravy, cez pláže až po rastliny! Alebo obor Kanárskych ostrovov v kocke. K tomu, aby Vaša dovolenka prebehla podľa Vašich predstáv, nezaškodí si trošku naštudovať cieľ cesty. Pre tých čo si vybrali práve Tenerife v nasledujúcom článku trošku pomôžem a preberieme si 5 najdôležitejších a najzaujímavejších tém.

1.Miestna doprava

Čo treba vedieť o Tenerife – 5 kľúčových otázok

Titsa – názov miestnej služby, ktorá je pre každého dostupná, presná a spoľahlivá. Veľa návštevníkov si prenajíma autá, čo je samozrejme pohodlné a vďaka tomu sa dostanete na mnohé miesta, kam sa autobus nedostane, alebo len veľmi ťažko. A ja osobne, mám veľmi rada len také bezcieľne túlanie sa po cudzom mieste. Absolútna bezpečnosť ostrovov, príjemní domáci obyvatelia, sú skvelými podmienkami, aby ste išli za svojou hlavou a spoznávali aj menej známe miesta.

2. Turistika

Čo treba vedieť o Tenerife – 5 kľúčových otázok

Mnohí si dávajú za cieľ zdolanie vrcholu Teide, ale aj okrem toho ostrov ponúka veľa vzrušujúcich a rozmanitých turistických trás. Chodníky vedú cez prekrásne lesy s dych vyrážajúcou flórou a faunou, malými zátišiami, skalnatými útesmi a mesačnou krajinou, určite sa oplatí vziať so sebou aj turistickú obuv.

Ak sa vydáte na Teide. Okrem toho budete potrebovať aj povolenie, bez ktorého sa ani nepokúšajte o zdolanie vrcholu: môžete si ho dopredu vyžiadať u nás, a okrem toho môžete žiadať aj skúseného turistického sprievodcu v slovenskom jazyku.

3. Jedenie – pitie

Čo treba vedieť o Tenerife – 5 kľúčových otázok

Ak máte radi morské príšerky, tak Tenerife Vás bude rozmaznávať. Jedno z mojich obľúbených miest Tambo nájdete v Puerto de la Cruz, ale aj v Playa de las Teresitas v mestečku San Andrés Vás očarí ktorákoľvek z miestnych malých reštaurácií, kde ponúkajú na výber misy takých fantastických, morských pochúťok, že sa tam budete chcieť vrátiť každý večer. Ak oddychujete na juhu, tak medzi „povinné“ programy patrí kuracia reštaurácia pri vstupe Barranco de Infierno, kde Vám ponúknu v chuti bohatú domácu špecialitu. Ak kvôli tomu nechce ísť do mesta Adeje, tak na pláži Fañabé nájdite reštauráciu Othelo II, kde môžete ochutnať to isté.

Okrem toho aj v malých obchodoch nájdete neskutočný výber z exotických ovocí, z čerstvého pečiva, sladkostí, takže bez problémov si môžete pripraviť desiatu, alebo olovrant. Hotely ponúkajú podobné dobroty na raňajky, obedy a večere.

4. Pláže

Čo treba vedieť o Tenerife – 5 kľúčových otázok

Väčšina pláži ostrova je pokrytá vulkanickým, čiernym pieskom, ktorý podčiarkuje jedinečný zážitok z opaľovania sa. V tu rozmiestnených obchodoch so suvenírmi je možné si kúpiť z vulkanickej horniny vytvorené darčeky, okrem iného strieborné šperky, náramky a prívesky.

Na druhej strane ostrova v oblasti Costa Adeje- Playa de Las Americas – Los Cristianos si svoje nájdu rodiny a zábavu hľadajúci turisti,  na ktorých tu okrem pestrých programov a nočného života čaká aj o trošku teplejšie počasie a klasické pláže pripomínajúce púšť.

Pláže “sú otvorené” počas celého roka, aj v zime Vás čakajú rovnako, ako v lete.

5. Rastliny okolo nás

Čo treba vedieť o Tenerife – 5 kľúčových otázok

Flóra a fauna ostrova sú opodstatnene známe pre svoju rozmanitosť a jedinečnosť, nájdete tu od bežne dostupného oleandra obyčajného – až po pre súostrovie typické – kanárske ihličnany ešte mnoho druhov rastlín. Avšak je pár miest, ktoré “musíte” navštíviť, ak Vás zaujíma svet rastlín: v Loro Parku našlo domov nespočetné množstvo pôvodnej ale aj nedomácej flóry, samozrejme je tu aj mnoho zaujímavostí zo sveta zvierat. Určite sa oplatí navštíviť aj Jardín Botanico, ktoré nájdete rovnako v Puerto de la Cruz.