Ak plánujete dovolenku na Tenerife, jar je ten najlepší čas na cestovanie. Je pravda, že Kanárske ostrovy sú považované za krajinu večnej jari, no od marca sa príroda prepne na ,,nadpriemernú úroveň,,. V tom čase sa každý kút ostrova zapĺňa čoraz krajšími farbami.
Teraz Vám ukážeme, prečo by ste mali navštíviť Tenerife už túto jar. Predstavíme Vám aj niektoré úžasné atrakcie, ktoré ostrov turistom ponúka.

Nezabudnuteľná jarná krajina: preto sa oplatí navštíviť Tenerife od marca do mája!

Tenerife sa nachádza v oblasti so subtropickým podnebím, vďaka čomu sú teplotné výkyvy počas roka malé. Priemerná teplota ostrova sa pohybuje medzi 18 °C až 24 °C, preto je právom nazývaný krajinou večnej jari. Treba však vedieť, že obdobie od marca do mája sa aj v tejto nádhernej klíme považuje za výnimočné.

Jar na Tenerife fascinujúce farby, nenapodobiteľná atmosféra

Po jarnej rovnodennosti krajina Tenerife rozkvitne a stane sa ešte farebnejšou ako zvyčajne. Práve preto sa výlet naplánovaný na toto obdobie môže stať nezabudnuteľným zážitkom pre každého.

Jar na Tenerife fascinujúce farby, nenapodobiteľná atmosféra-3

Jar na Tenerife fascinujúce farby, nenapodobiteľná atmosféra

Flóra ostrova Tenerife sa vyznačuje veľkou rozmanitosťou. Je obzvlášť zaujímavá a vzrušujúca. Existuje veľa rastlín, ktorých krajina pôvod je práve Tenerife. Preto je jarný výlet pre milovníkov kvetov skutočným zážitkom. Na svoje si však prídu aj tí, ktorí jednoducho milujú krásne farby a špeciálne atrakcie.

Niekoľko miest, ktoré sa oplatí na ostrove počas jari navštíviť!

Tí, ktorí sa zaujímajú o výnimočnú flóru ostrova, nesmú vynechať návštevu národného parku Teno, v oblasti pohoria s rovnakým názvom – Teno. Táto chránená oblasť, ktorá zahŕňa niekoľko malých dedín, sa nachádza v severozápadnom rohu Tenerife. Počas jari sú krajiny Teno plné života a farieb, od najvyšších oblastí až po časti v blízkosti pobrežia.

Návštevníkov sem láka množstvo krásnych kvetov a botanických zaujímavostí. Od listnatých vavrínových lesov v Agua Forest, až po jedinečné kaktusové húštiny rozľahlej rokliny Masca, je tu veľa zaujímavostí. Nehovoriac o kráse tradičnej architektúry a zvykoch typických pre danú oblasť.

Jar na Tenerife fascinujúce farby, nenapodobiteľná atmosféra

Národný park Anaga, ktorý sa rozprestiera na 14 419 hektároch v severovýchodnom cípe ostrova, je rovnako zaujímavý a očarujúci. Podobne ako v národnom parku Teno sa aj v oblasti parku Anga nachádza niekoľko malých dedín. Turisti, ktorí sem zavítajú, si počas jari môžu vychutnať rozmanitosť fauny a flóry. Toto všetko máte možnosť vidieť len necelú hodinu jazdy od Santa Cruz, hlavného mesta ostrova Tenerife.

Jar na Tenerife fascinujúce farby, nenapodobiteľná atmosféra

V neposlednom rade pár slov o národnom parku Teide, ktorý sa nachádza v srdci Tenerife. Mesačná krajina lemovaná vulkanickými útvarmi ponúka počas jari aj milovníkom prírody úchvatný pohľad. V oáze rastlín a divých kvetov prispôsobených zvláštnostiam horského podnebia takmer ani nevieme, kde sa máme práve pozerať. Nehovoriac o nádhernej panoráme, ktorá sa cestovateľom otvára pred očami počas stúpania na vysokú horu.

Jar na Tenerife fascinujúce farby, nenapodobiteľná atmosféra

Užite si krásy jarného Tenerife!

Ak by ste chceli navštíviť nádherné Tenerife a zažiť nefalšovaný pocit kanárskeho života, neváhajte nás kontaktovať. Zorganizujeme úplne všetko, od cesty a ubytovania, až po oficiálne poistenie.
To všetko so skúsenými sprievodcami, ktorí poznajú ostrov ako vlastnú dlaň a sú pripravení pomôcť tým, ktorí si chcú oddýchnuť. Všetko pre to, aby ste sa Vy a Vaša rodina mohli sústrediť výlučne na oddych, načerpanie nových síl a zbieranie nezabudnuteľných zážitkov!