Ponuka na mieru

Lanzarote: Spoznajte ostrov ohňa

Lanzarote ponúka návštevníkom ostrova množstvo atrakcií. V našom článku Lanzarote: Spoznajte ostrov ohňa, sa dozviete o najlepších atrakciách, počasí a možnostiach ubytovania vhodných pre rodiny.

Tento vulkanický ostrov sa môže pochváliť nielen krásnou krajinou, ale ponúka aj množstvo vzrušujúcich programov a rekreačných možností pre všetky vekové kategórie. Ak plánujete rodinnú dovolenku alebo len chcete stráviť nejaký čas na nádhernom mieste, Lanzarote je ideálnou voľbou!

Atrakcie ostrova Lanzarote

Národný park Timanfaya

Národný park Timanfaya je jednou z najpôsobivejších atrakcií na Lanzarote. Táto sopečná krajina s malebnými krátermi a oblasťami pokrytými skalnými sutinami, ponúka ohromujúci pohľad. Počas organizovaných prehliadok  v parku môžete obdivovať pôsobivú krajinu, formovanú prírodnými silami a budete mať možnosť vidieť aj výron veľkolepého gejzíru.

Cueva de los Verdes

Tento jaskynný systém je jedným zo skutočne jedinečných prírodných divov ostrova Lanzarote. Cueva de los Verdes je obrovská sopečná jaskyňa, ktorá vznikla prúdom lávy v priebehu storočí. Prostredníctvom organizovaných prehliadok so sprievodcom môžete v jaskyni objavovať fascinujúce útvary a zázraky, ktoré vytvorila príroda.

El Golfo, Zelené jazero

Jedným z najunikátnejších prírodných úkazov na Lanzarote je El Golfo, ktoré sa nachádza na južnom pobreží ostrova. El Golfo ponúka jedinečný pohľad kontrastu pláže s čiernym pieskom a zelenkasto-tyrkysovej lagúny, ktorý zvýrazňujú okolité červené a žlté skaly.

Zelené jazero v El Golfo je ďalším fascinujúcim prírodným úkazom na Lanzarote. Toto malé, zelenkasté jazero sa nachádza v blízkosti brehu lagúny a vznikol v dôsledku sopečnej činnosti, ktorá v tejto oblasti prebiehala. Voda Zeleného jazera má zelenkastú farbu, čo je spôsobená riasami a mikroorganizmami, ktoré reagujú so zlúčeninami z minerálov. Spoznajte aj Vy tieto čarovné miesta! >>

Museo Atlántico

Museo Atlántico je podmorské múzeum na Lanzarote a jediné v Európe.  Nachádza sa hlboko v Atlantickom oceáne. Tento kreatívny projekt je domovom podvodných umeleckých inštalácií anglického umelca Jasona de Caires Taylora, ktoré sa nachádzajú v zálive Coloradas pri pobreží Lanzarote. Expozícia obsahuje viac ako 300 umeleckých diel, ktoré ponúkajú jedinečný zážitok pod hladinou oceánu.

Lanzarote látnivalók

Atrakcie Lanzarote: Národný park Timanfaya, Cueva de los Verdes, El Golfo, Zelené jazero, Museo Atlántico

Počasie na Lanzarote

K návšteve pamiatok a atrakcií na Lanzarote prispieva aj nádherné počasie. Lanzarote má výnimočné podnebie, ktoré poskytuje ideálne možnosti pre outdoorové aktivity po celý rok. Klíma ostrova je vždy príjemne teplá a suchá, takže slnko a pláž si môžete užívať kedykoľvek počas roka. Priemerná ročná teplota je 22°C, čo je mimoriadne priaznivé a počet hodín slnečného svitu je extrémne vysoký, zatiaľ čo počet daždivých dní je nízky. Príjemná je aj zima, cez deň 22-24 °C a večer 19-22 °C. Vďaka miernemu podnebiu je Lanzarote obľúbenou destináciou po celý rok. Treba si však uvedomiť, že pocitová teplota je vďaka slniečku vyššia.

Lanzarote időjárás

Rodinné hotely na Lanzarote

Lanzarote sa môže pochváliť množstvom fantastických rodinných hotelov, ktoré ponúkajú vynikajúce služby a komfort pre rodiny s malými deťmi. Z nášho katalógu sme vám teraz vybrali 4 nádherné hotely, ktoré nemožno poraziť!

Bakour Lanzarote Splash

Bakour Lanzarote Splash je ideálnou voľbou pre rodiny, ktoré hľadajú príjemné ubytovanie v blízkosti pláže. Hotel má niekoľko toboganov a bazénov pre deti, aby sa mohli pohodlne a bezpečne zabaviť. Kliknutím na tento odkaz si môžete pozrieť hotel!>>

Barcelo Playa Blanca

Hotel Barcelo Playa Blanca ponúka širokú škálu rodinných služieb vrátane detského klubu, ihriska a animačných programov. V blízkosti hotela je veľa pláží, takže môžete ľahko preskúmať piesočné pobrežie Lanzarote. Hotel je mimoriadne nový, svoje brány otvoril pre hostí v roku 2024, ale už sa stal obľúbeným medzi našimi cestujúcimi. Kliknutím na tento odkaz si môžete pozrieť hotel!>>

H10 Suites Lanzarote Gardens

H10 Suites Lanzarote Gardens je vynikajúcou voľbou pre rodiny, ktoré hľadajú pohodlné ubytovanie s vynikajúcimi službami. Hotel ponúka detské bazény, ihrisko a detský klub, ako aj veľa možností zábavy pre celú rodinu. Mnoho našich vracajúcich sa cestujúcich si vyberá tento hotel. Kliknutím na tento odkaz si môžete pozrieť hotel!>>

HL Paradise Island

Relax, zábava a moderné prostredie! Toto všetko na Vás čaká v 4-hviezdičkovom apartmánovom hoteli HL Paradise Island, kde si oddýchnete ako v skutočnom raji! Vodný park s toboganmi zaručuje nezabudnuteľné zážitky pre celú rodinu. Odporúčame rodinám aj partnerom.
Kliknutím na tento odkaz si môžete pozrieť hotel>>

Lz hotelek

Bakour Lanzarote Splash, Barcelo Playa Blanca, H10 Suites Lanzarote Gardens, HL Paradise Island

Lanzarote ponúka množstvo atrakcií, príjemné počasie a možnosti ubytovania vhodné pre rodiny, vďaka čomu je ideálnou voľbou pre nezabudnuteľnú rodinnú dovolenku, ako aj relax. Neváhajte a objavte tento čarovný ostrov!

ViaSale Travel

Sledujte nás aj na Facebooku: https://www.facebook.com/ViaSaleTravelSlovakia

Ponuka hotelov na ostrove Lanzarote: https://viasaletravel.sk/hotely/?zona=8

Fakultatívne výlety a programy na ostrove Lanzarote: https://viasaletravel.sk/vyhladavac-vyletov/?zona=8&cat=prog

2024. 09 júla.|Lanzarote, Novinky|