Najobľúbenejší zo súostrovia Kanárskych ostrovov, skvelá voľba ši už v zime, alebo v lete – prečo je tomu tak, to Vám prezradíme v nasledovných 2 článkoch.

Tretí najväčší z Kanárskych ostrovov sústavne súťaží s Tenerife a výsledkom je celkom určite spoločné prvenstvo. Gran Canaria Vám o trošku menej zaujímavostí vykompenzuje slnečným počasím, ale pravdou zostáva, že ani spomínaný fakt nie je nedostatkom. Čo všetko tu nájdete sa Vám pokúsime priblížiť v nasledovných dvoch článkoch, bolo by na škodu ich vynechať.

poklady-gran-canarie-1-cast

Nech sa na cestu vyberiete s akýmikoľvek očakávaniami, najviac z nich si môžete vyškrtnúť práve počas pobytu na tomto ostrove: dlhé, piesočné pláže, rôznorodé cyklistické a turistické trasy, široké možnosti pre šport, chutné, čerstvé jedlá, reštaurácie, bary, nočný život, nákupné centrá. Tu si každý nájde to svoje pre ideálnu dovolenku.

Najviac turistov prichádza na ostrov práve v lete, práve vtedy si môžete najviac užiť možnosti ponúkané plážami, slnko tu svieti nekonečne dlho, ale vďaka mikroklíme a miernejšie teploty v porovnaní s európskym priemerom je skvelou alternatívou aj v zime. Počas zimy môže byť dovolenka na Gran Canarii skvelým darčekom, na ktorý sa bude spomínať počas celého života.

poklady-gran-canarie-1-cast

Samozrejme nie len priemerná teplota – plážové počasie sú rozhodujúce pri plánovaní dovolenky, ale kultúrne tradície regiónu a nespočetné množstvo kultúrnych programov sú lákavou ponukou. Karneval a fiesta prebieha takmer na každom kroku a tieto podujatia sú sprevádzané nie len trhmi a súťažami, ale aj množstvom kostýmov a masiek. Samozrejmosťou je dôsledne pripravená ponuka jedál a nápojov. Z týchto programov je najznámejší karneval, ktorý sa organizuje v Las Palmas každý rok niekde v období mesiacov január- marec a jeho začiatok avizujú pouličné zábavy.

poklady-gran-canarie-1-cast

Pokiaľ sú cieľom Vašej dovolenky vyslovene len pláže, tak Vás možno potešíme správou, že na ostrove je k dispozícii celkovo 230km pláží, kde sa striedajú pláže rôznych veľkostí a foriem. Zrejme najimpozantnejší pohľad Vám ponúknu duny na Maspalomas- 17km dlhá pláž, 2000 hektárov dún čaká aby ste objavili jej nádherné pláže, vlny obmývajúce piesok a svojskú mikroklímu.

poklady-gran-canarie-1-cast

Ak však pred tichom a pokojom prírody uprednostňujete vybudované rušné pláže, tak potom Playa del Inglés je pre Vás ako stvorená so svojimi reštauráciami, barmi, rôznorodosťou. Pre romantikov odporúčame Playa de Amadores a pre turistov túžiacich po tichu je tu Playa Taurito a San Augustín. Podľa nás je najlepším riešením, ak si prenajmete auto a navštívite všetky tieto pláže pekne jednu za druhou.

poklady-gran-canarie-1-cast

To, čo odporúčame pre turistov unavených z pláží a karnevalov, Vám prezradíme v nasledovnom článku.