Potrebujete si oddýchnuť po celoročnej náročnej práci?  Túžite zažiť Vianoce a Silvester v spoločnosti slnečných lúčov, alebo len potrebujete skutočný letný oddych v zime?

Zozbierala som pre Vás 7 dôvodov, prečo sa oplatí aj v zime navštíviť Tenerife, Gran Canariu, Fuerteventuru alebo Lanzarote.

1. Večná jar!

Podnebie Kanárskych ostrovov je skutočne výnimočné, počas celého roka je charakteristické jarné počasie. V zime je priemerná teplota 20 stupňov a len veľmi zriedka prší. Dokonalé počasie na kokteily pri bazéne, kúpanie sa v Atlantickom oceáne, prehliadku tradičných kanárskych miest a dediniek, alebo na objavenie vulkanických panorám.

2. Garantované slnečné lúče

Na Kanárskych ostrovoch svieti slnko viac ako 3000 hodín ročne. Ak to máme vyjadriť v dňoch, je to viac ako 300 dní. Môžete si byť istí, že si užijete dlhé, slnečné dni.

3. Nezabudnite si doma plavky!

Ani v tom prípade, ak si dovolenku plánujete na december, január, alebo február: netreba teplý šál, alebo kabát radšej si zabaľte plavky a ľahké jarné oblečenie. Pokiaľ sa chcete zúčastniť aj výletov, tak si zabaľte aj tenší kabát, lebo vo výške 2000 metrov je chladno.

4. Čaká na Vás veľké množstvo zážitkov

Výlety, sledovanie veľrýb, jazdy na jeepoch, jet-ski, skvelé jedlá, nočný život a ešte veľa iného. Všetko čo potrebujete k dokonalému oddychu nájdete na ostrovoch.

5. Výnimočné scenérie

Na vulkanickom súostroví Vás čaká nespočetné množstvo zaujímavostí: od lesov cez púštne krajiny a zelené ihličnany až po vrcholy hôr.

6. Aktívny oddych

Turistika, lezenie po skalách, surfovanie, potápanie, jazda na koni? Kanárske ostrovy sú skvelou voľbou pre aktívnu dovolenku, s veľkým počtom turistických chodníkov, môžete si vyskúšať vodné športy a dokonca aj možnosť extrémnych športov, stačí si len vybrať!

7. Kultúrne programy

Preco-sa-oplati-navstivit-kanarske-ostrovy-v-zime

Kanárske ostrovy majú pre svojich návštevníkov pripravené okrem pláží a prírodných krás aj zaujímavé kultúrne programy. Tenerife sa môže pýšiť mestom patriacim do svetového dedičstva: San Cristóbal de La Laguna, Gran Canaria ponúka starobylé hlavné mesto Kolumbus a popritom množstvo malých pôvodných dediniek, miest a náboženských centier.