FAKULTATÍVNE VÝLETY

Tenerife
Tenerife
Gran Canaria
Gran Canaria
Lanzarote
Lanzarote
Fuerteventura
Fuerteventura

Našli sme 18 výletov

1 / 2 stránka
Veľký Exkluzívny výlet po ostrove Gran Canaria
Program začína z Playa del Inglés, vyzdvihneme Vás pred Vašim hotelom. Prechádzame cez európsky mini „Gran Kañon“ k zemepisnému stredu ostrova. Prvá zastávka Degollada de las Yeguas, kde si môžete pozrieť kaňon a piesočné duny Maspalomas, urobiť si pekné zábery. Po fotozastávke prechádzame cez palmovú oázu a farmu s ťavami do zeleného údolia Fataga. Na konci cesty spomedzi citrónových, mandarínových a pomarančových sád v miestnej reštaurácii si môžete ochutnať čerstvo odšťavené plody papaya a kaktusovej figy. Navstivime aj predajñu produktov z aloe vera. Pokračujeme v ceste na vyhliadku Degollada de la Becerra v blizkosti najvyšsieho vrcholu ostrova Pico de Las Nieves (1950 m), odkiaľ sa Vám naskytne nádherný výhľad na skalu Roque Nublo, na Roque Bentayga, na Roque El Fraile a na len 60 km vzdialený ostrov Tenerife, aj na Teide – najvyšší vrchol Španielska. Nasledujúca zastávka je geografický stred ostrova, a to Cruz de Tejeda, malebná dedinka, druhá najmenšia Gran Canaria, kde si môžete ochutnať miestne ovčie a kozie syry, kanársky marcipan a miestne nápoje ako napr. rum, banánový likér a dalsie autenticke kanarske produkty. Pokračujeme v ceste do horskej dedinky Teror, ktorá je známa vďaka historickým bielym domčekom s drevenými balkónmi. Navyše je to najvýznamnejšie pútnické miesto. Podľa legendy sa tu zjavila patrónka ostrova la Virgen del Pino a každoročne veriaci prichádzajú na púť do miestnej baziliky. Nasledujúca zastávka je v meste vody – Firgas. V meste nás čakajú s 3-chodovým obedom, v rámci ktorého si môžete vyberať z kanárskych alebo medzinárodných špecialít. Klenotom tejto dedinky je 30-metrový kaskádový vodopád lemovaný malebnými domčekmi, námestie, chodník s erbmi významných miest ostrova, či nádherné miniatúrne modely všetkých Kanárskych ostrovov. Prečo sa zúčastniť Exklzívneho výletu po ostrove Gran Canaria? • môžete na vlastné oči vidieť hlavné atrakcie ostrova Gran Canaria • skúsený sprievodca žijúci na ostrove dlhé roky Vás upozorní na všetky zaujímavosti počas výletu a s ochotou odpovie na Vaše otázky • získate krásne zážitky • komfortné, bezpečné cestovanie so skúseným, miestnym šoférom bez nutnosti zapožičať si auto • máte možnosť si vychutnať tradičné gastronomické špeciality Gran Canaria Cena zájazdu: Dospelá osoba: 79 € / osoba Dieťa (2-12 rokov): 51 €/osoba V cene je obed, transfery, ochutnávky a vstupenky! Oblečenie: pohodlná obuv, vrstvené oblečenie Dni odchodu: piatok Jazyk sprievodcu: slovencina Odchod: 8:00 - 9:00 Návrat: 17.00 – 18.00 O programe sa môžete informovať u nášho miestneho delegáta!
87€
Prehliadka mesta Las Palmas so slovenským sprievodcom
Výlet začína ráno odchodom z Playa del Inglés, miesta nástupov sú vo väčšine prípadov pred hotelom. Prvou zastávkkou je Barranco de Guayadeque, kde si môžete pozrieť okrem jaskýň pôvodných obyvateľov, ale aj v nich vybudovanú reštauráciu. Určite sa oplatí navštíviť aj kaplnku vedľa jaskýň, kde Vám náš sprievodca poskytne veľa zaujímavých informácií. Súčasťou programu je aj obhliadka jaskynného obydlia. Cesta pokračuje smerom do Arucas. V tomto mestecku funguje najstaršia továreň na rum v rámci Španielska, kde si môžete pozrieť technologický postup výroby a aj ochutnať tu vyrobené nápoje. V múzeu rumu nahliadnete do histórie jeho výroby, a potom v meste navštívime kostol San Juan. Naša cesta ďalej bude viesť do dvoch okrskov Las Palmas z 15 storočia: Vegueta ( staromesto) a Triana. Najskôr navštívime rybací, ovocný a zeleninový trh, kde môžete ochutnať miestne ovocie, neskôr sa poprechádzame po historickej časti mesta, V tejto časti mesta sa nachádza Calle Triana – nákupná ulica. V tomto bode môžete ísť ďalej so skupinou ak si chcete pozrieť katedrálu Santa Ana a Kolumbusov dom, alebo si podľa vlastného pozriete zaujímavosti mesta. Spoločne navštívime Playa Las Canteras, čo je druhá najväčšia mestská pláž na svete. Tu odporúčame voľný program, čím sa Vám naskytne možnosť navštíviť Auditórium, nakúpiť v Las Arenas nákupnom centre, poprechádzať sa, dať si obed, kávičku na promenáde Las Canterason, alebo sa opaľovať. Nasledujúca zastávka je pri Caldera de Bandama, ktorý je sopečný kráter s priemerom 1000 m a hĺbkou 200 m. Jedná sá o kráter s poslednou zaznamenanou sopečnou činnosťou na Gran Canaria pred 2000 rokmi. Na vrchole Pico de Bandama sa nachádzaVýhliadkova plosina, z ktorej budete mat moznost vychutnat si nádherny vyhlad na cele severovýchodne pobrezie Gran Canarie, vrátane hlavneho mesta Las Palmas. Prečo sa oplatí zúčastniť sa prehliadky mesta Las Palmas so slovenským sprievodcom? • Výlet zahŕňa dôležité atrakcie Gran Canarie, spoznáte hlavné mesto Gran Canarie, • Odborník žijúci na Gran Canarii, so slovenským jazykom Vás upozorní na všetko zaujímavé a odpovie na Vaše otázky, • Získate nádherné zážitky, • Program si môžete vychutnať pohodlne a bez prenájmu auta Cena výletu: Dospelý: 67 € / osoba Dieťa (vo veku medzi 2-12 rokov): 41 € / osoba Cena obsahuje transfer, ochutnávky a vstupy, Oblečenie: pohodlná obuv, vrstvené oblečenie, odev na pláž, uterák Deň odchodu: pondelok Jazyk: slovenský Stravovanie: program neobsahuje stravovanie Odchod: medzi 08:00 – 09:00 Príchod: medzi 17:00 – 18:00 Vyhradzujeme si právo na zmenu programu!
77€
Výlet do Puerto de Mogán
Na tomto výlete budete mať možnosť navštíviť Puerto de Mogán, jednu z najkrajších prímorských dedín na Gran Canarii. Táto očarujúca dedina bola postavená okolo starej rybárskej dediny v 80. rokoch 20. storočia. Vaša cesta začína ráno s vyzdvihnutím pri hotely alebo v blízkosti hotela. Po pobrežnej ceste z autobusom, uvidíte južné pobrežie ostrova, a najoblubenejsie plaze ako je Anfi del Mar, Puerto Rico, Playa Amadores. Po príchode do Mogánu sa poprechádzame malými uličkami, ktoré vedú do prístavu. Nádherné domy v stredomorskom štýle s malými detajlmi architektonických prvkov a rôzne kvetinové záhrady dodávajú osobitnú atmosféru. V meste farebnú paletu zaujmú kvety buganvilly vo všetkých farbách. Potom sa prejdeme pozdĺž pobrežia a jemnej piesočnatej pláže a navštívime prístav. Pozrieme si mesto z výhliadky, ktora ponúka výhľad na prístav Puerto de Mogán a pobrežný záliv. Po prechádzke máte možnosť ísť si zaplávať alebo ísť na nákupy. Cena zájazdu: Dospelá osoba: 47 € / osoba Dieťa (2-12 rokov): 29€/osoba V cene je zahrnutý transfer! Oblečenie: pohodlná obuv, plavky, uteráky Deñ vyletu: nedela Jazyk sprievodcu: slovencina Odchod: cca. 10:00 Príchod: cca. 15:00
47€
Jeep Safari Gran Canaria
Výborným spôsobom spoznávania ostrova Gran Canaria a jej krásnej krajiny je napríklad jeep safari! Spôsob, akým zažijete najväčšie dobrodružstvo. Cestovať budete v jednom z našich džípov a navstivite najťažšie pristupné miesta, skalnaté krajiny a iné s väčšou vegetáciou. Spoznáte simbolické miesta, ako je starobylá dedina Fataga, San Bartolomé, jedna z najvýznamnejších obcí na našom ostrove, a rokliny ako Chira alebo Fataga, kde môžete zažiť zážitok hodný každého safari (Off Road). Exkurzia, ktorá spája krásne miesta a všetky informácie o každom z nich z rúk jedného z našich sprievodcov, ktorý na každej zo zastávok vám podá informácie Zmes zábavy, kultúry a chuti. A pre tých odvážnejších máte moznost aj na jazdu na ťavách cez roklinu Fataga (fakultatívne). Jeep Safari: SAFARI 4X4 Cena programu bez jazdy na tavách Dospelá osoba: 59 € / osoba Dieta: 45 € (2-12) Jeep Safari – Survival Tour Cena programu vrátane jazdy na ťave 30 min: Dospelá osoba: 65 € / osoba Dieta: 51 € / osoba (2-12) JAZYK: Viacjazyčný. Nemecky, anglicky, francuzsky.
59€
Bálna- és delfinles katamaránnal*
Výlet katamaránom pri pobreží ostrova Gran Canaria je jedinečným zážitkom! Vychutnajte si pohodlie katamaránu, obdivujte divokú prírodu kanárskych vôd, veľryby, delfíny, pri troche šťastia morské korytnačky, vodné vtáky alebo lietajúce ryby. Obdivujte pobrežie ostrova Gran Canaria, kúpte sa v Atlantickom oceáne a vychutnávajte si slnečné lúče a ticho oceánu. Dlzka výletu loďou celkom: 3 hodiny Zahrña v sebe: Pozorovanie delfínov, veľrýb (2 hodiny) a potom plávanie, voda, nealkoholické nápoje, 40 €/dospelý, 20 €/dieťa, Bezplatne pre deti vo veku 0-2 roky Deñ výletu: utorok, stvrtok Dlzka vyletu lodou celkom: 2 hodiny Zahrña v sebe: Pozorovanie delfinov, veľrýb (2 hodiny), bez plávania, voda, nealkoholické nápoje Dospelý: 40 € Dieťa: 20 € Bezplatne pre deti od 0 do 2 rokov Deñ výletu: pondelok, streda, sobota V cene výletu je zahrnutý transfer. V letnej sezóne sa organizuje vylet aj dopoludnia aj odpoludnia. Exkurzia je k dispozícii v angličtine, nemčine, španielčine a taliančine. Na program si doneste so sebou uterák, opaľovací krém, čiapku, slnečné okuliare. Vyhradzujeme si právo kedykoľvek zmeniť ceny a program.
40€
Delfinles és piac Mogánban*
Výlet katamaránom pri pobreží ostrova Gran Canaria s návštevou mesta Puerto de Mogán a trhu! Vychutnajte si pohodlie katamaránu, obdivujte divokú prírodu kanárskych vôd, veľryby, delfíny, pri troche šťastia morské korytnačky, vodné vtáky alebo lietajúce ryby. Počas výletu môžete navštíviť aj malebne mestecko Puerto de Mogán, kde si môžete prezrieť malý mestský trh, obdivovať jeho budovy a prístav! Obdivujte pobrežie ostrova Gran Canaria, a vychutnávajte si slnečné lúče a pokoj oceánu. Navštívte krásne mestecko Puerto de Mogán a vychutnajte si malý mestský trh! Výlet trvá približne 5 hodín. Cena zahrña: Plavbu loďou, pozorovanie veľrýb a delfínov katamaránom, návšteva trhu v Puerto de Mogán, Dospelý: 45€ Dieťa: 25€ Bezplatne pre deti od 0 do 4 rokov Deñ výletu: Piatky okolo 10.00 hod. V cene výletu je zahrnutý transfer. Exkurzia je k dispozícii v angličtine, nemčine, španielčine a taliančine. Na program s doneste so sebou uterák, opaľovací krém, čiapku, slnečné okuliare. Vyhradzujeme si právo kedykoľvek zmeniť ceny a program.
45€
Loro Park, Tenerife
Loro Park sa nachádza na severe ostrova Tenerife v Puerto de la Cruz. Nenechajte si ujsť najlepšiu botanicko-zoologickú záhradu na svete, ktorá bude obrovským zážitkom nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Založená bola v roku 1972 a odvtedy tento živočíšny raj navštívilo už viac ako 40 miliónov návštevníkov, rozprestiera sa na ploche viac ako 135 000 metrov štvorcových. Nachádza sa viac ako 3500 papagájov ( loro = papagáj) mnohých ohrozených druhov, cca 300 druhov už len v Loro Parku. Konajú sa tu rôzne show: rôznych vtákov, delfínov, kosatiek, uškatcov, ktorí vďaka svojim trénerom Vám zabezpečia fantastickú zábavu počas celého roka, každý deň v týždni. Loro Park vybudoval najväčší vnútorný výbeh pre stovky tučniakov s ľadom a snehom, ktoré tu žijú pre nich v prirodzenom prostredí v arktickej teplote -2°C. V Loro Parku sa nachádza najdlhší žraločí tunel v Európe s dĺžkou 18,5 m. Ak sa chcete pozrieť do očí žralokom, pozrieť si raje, morské koníky alebo slávnu koralovú rybku “Nemo”, nenechajte si ujsť akvárium a žraločí tunel. Celý park je pokrytý s nádherne upravenou zeleňou, nachádzajú sa v ňom stromy, kríky a kvety z viacerých kútov sveta. Otváracia doba: každý deň 08:30 – 18.45 hod. V parku nájdete 3 reštaurácie, grill bar, 2 kaviarne a obchody so suvenírmi. Cena vstupného do parku zahŕňa všetky Show neobmedzene v priebehu dňa. Dospelá osoba: 122€ / osoba ( od 12 rokov) Dieťa (od 2- do 12 rokov): 100€/ osoba Dieta (od 0-2 rokov): 0€ V cene je trajekt, transfer, a vstupenky! Oblečenie: pohodlná obuv, vrstvené oblečenie Dni odchodu: stvrtok Jazyk sprievodcu: nemecký, anglický, Odchod: 04.30- 06.30 závisiac od lokality hotela Návrat: na Playa del Ingles okolo 21.00 hod. Oblast Puerto Rico, Taurito a Puerto de Mogán okolo 22.00
122€
Luxus katamarán túra*
Zarezervujte si miesto na katamaráne vyplávajúci z prístavu Puerto Rico a vychutnajte si Atlanticky oceán, a divoke pláže ostrova Gran Canaria. Užíte si vodné športy a relaxujte na slnku! Počas výletu sa podáva obed a nápoje. Výlet sa začína v prístave Puerto Rico, počas ktorého sa budete plaviť pozdĺž pobrežia ostrova Gran Canaria na malú pláž El Perchel, kde loď zakotví a vy budete mať možnosť vyskúšať si niekoľko vodných športov, ako je SUP, kajak, alebo dokonca plávanie v oceáne. Po prestávke budete pokračovať smerom na západ ostrova a cestou uvidíte rôzne jaskyne a panenské pláže, až kým nedorazíte do Tasarte. Tu budete mať ďalšiu prestávku, počas ktorej vám naservírujú obed, môžete sa opäť ponoriť do vody alebo vyskúšať vodný skúter (30 € pre 1 alebo 2 osoby) alebo parasailing (25 €/osoba). Katamarán má priestrannú slnečnú palubu a luxusné ležadlá a na lodi je len 18 miest na sedenie, takže je zaručený exkluzívny program. Počas výletu si môžete vychutnať neobmedzené množstvo šampanského, vína, sangrie, piva, minerálnej vody a nealkoholických nápojov, ako aj široký výber ovocia. Strava je zahrnutá v cene programu a bude vám prinesená na palubu z malej pobrežnej reštaurácie. Program je k dispozícii každý deň dopoludnia a popoludní! Trvanie: 4,5 hodiny. Exkurzia je k dispozícii v angličtine, nemčine, španielčine, taliančine, francúzštine, fínčine a holandčine. Aby bol program pohodlný, je zabezpečený transfer z vášho hotela. Ceny: Dospelý: 75 € Deti: 50 € (2-12 rokov) Dieťa: bezplatne
75€
Egy napos kirándulás Tenerifén Gran Canariáról*
Celodenný výlet na Tenerife odchádza z prístavu Agaete a po 60 minútach plavby katamarán ( ferry) dorazí do prístavu Santa Cruz de Tenerife. Z prístavu môžete z autobusu vidiet námestie Plaza de Espaňa a divadelnú sálu v Santa Cruz. Vaša cesta pokračuje do Candelaria, La Esperanza, kde sa začína Národný park Teide. Odtiaľ budete pokračovať smerom do hôr a obdivovať rôzne krajinné tvary a zmeny vegetácie. Prvou dôležitou zastávkou v Národnom parku Teide bude "La Tarta" (torta), kde mozete obdivovat vrstvy sopečných erupcií: medzi vznikom jednotlivých vrstiev uplynuli stáročia alebo dokonca tisíce rokov. Zastavíte sa na niekoľkých miestach v parku, aby ste si vychutnali výhľad na Tenerife a horu Teide, najvyššiu horu Španielska. Najvyšším bodom, na ktorý sa počas cesty dostanete, je návštevnícke centrum Portillo, vo výške približne 2 300 metrov, kde si môžete pozrieť filmy o vzniku hory a ostrova. Počas programu si môžete vychutnať obed v typickej kanárskej reštaurácii. Potom vás autobus odvezie do La Orotava, poslednej zastávky na trase. Vo voľnom čase sa tu môžete poprechádzať medzi mnohými historickými budovami a objavovať čarovnú atmosféru jedného z najvýznamnejších miest Tenerife. Sprevádzať vás bude sprievodca, ktorý vám poskytne všetky potrebné informácie o flóre, faune, histórii, kultúre, gastronómii, podnebí a geografii Tenerife. Jazyk výletu: angličtina, nemčina, španielcina. Je vhodné si priniest so sebou na výlet: Liek proti morskej chorobe Pohodlné oblečenie, obuv ( pulover, kabát, v horách a národnom Parku Teide moze byt chladno) Cena výletu: Dospelý: 99,- Euro Dieta (4-10): 80,- Euro Dieta (0-4): 8.14,- Euro Deñ výletu: stvrtok Zahrña: transfer, lod, obed
99€
Plavba luxusným katamaranom v západe slnka
Rezervujte si miesto na katamaráne vyplávajúcom z prístavu Puerto Rico a vychutnajte si západ slnka na Kanárskych ostrovoch! Počas výletu sa bude podávať večera a nápoje. Pre vaše pohodlie bude zabezpečená kyvadlová doprava z vášho hotela. Tento 4 a pol hodinový výlet odchádza z prístavu Puerto Rico a počas neho sa môžete plaviť pozdĺž pobrežia ostrova Gran Canaria a obdivovať západ slnka. Vychutnajte si západ slnka so živou hudbou a lahodnými kokteilami. Katamarán má priestrannú slnečnú palubu a luxusné ležadlá a na lodi sa zmestí len 18 ľudí, takže exkluzívny program je zaručený. Počas výletu si môžete vychutnať neobmedzené množstvo šampanského, vína, sangrie, piva, minerálnej vody a nealkoholických nápojov, ako aj široký výber ovocia. Večera je zahrnutá v cene programu a bude vám prinesená na palube z malej pobrežnej reštaurácie. Exkurzia je k dispozícii v angličtine, nemčine, španielčine, taliančine, francúzštine, fínčine a holandčine. Ceny: Dospelý: 75 €. Deti: 50 € (od 2-12 rokov)
75€