FAKULTATÍVNE VÝLETY

Tenerife
Tenerife
Gran Canaria
Gran Canaria
Lanzarote
Lanzarote
Fuerteventura
Fuerteventura

Našli sme 5 výletov

1 / 1 stránka
Prehliadka ostrova Lanzarote v českom, anglickom a nemeckom jazyku
Prehliadka ostrova Lanzarote je najlepší spôsob, ako objaviť svetoznáme atrakcie tohto krásneho ostrova. Počas výletu spoznáte sopečnú krajinu Lanzarote, umenie Césara Manriqueho a najznámejšie vína ostrova. Deň začneme na juhu Lanzarote, kde uvidíte pláže vytvorené sopečnou činnosťou: Las Salinas de Janubio a Los Hervideros. Ďalšou zastávkou bude jedinečné miesto, El Golfo. Nachádza sa tu známe, zelené jazero ostrova Lanzarote, Lago Verde. Tento prírodný zázrak sa nachádza len pár minút chôdze od parkoviska a je známy aj pod názvom Laguna de los Clicos. Malá zátoka je otvorená do oceánu a vznikla v dôsledku erupcií v roku 1730. Jej zelenej farbe vďačí riasam, ktoré žijú na jej povrchu. Jazero je prírodnou rezerváciou, takže je priblíženie sa k nemu a kúpanie v ňom zakázané. Ďalej bude naša cesta viesť do mesta Uga, ktorú sprevádza návšteva Montañas del Fuego, teda národného parku Timanfaya. Cesta vedie aj okolo mnohých sopiek. V národnom parku Timanfaya budete mať možnosť povoziť sa aj na ťave (nie je v cene exkurzie, za samostatný poplatok). V národnom parku sa zúčastníme geotermálneho predstavenia a po nej sa jedným z autobusov premiestnime do parku na prehliadku 1000 sopiek. Potom na Vás čaká obed v čarovnom mestečku Yaiza. Pokračovať budeme v putovaní vinárskou oblasťou La Geria, ktorá dokonalou ukážkou toho, ako sa dá s trochou vynaliezavosti na tomto tropickom ostrove pestovať víno. Zastavíme sa aj na ochutnávku vín v jednej z vínnych pivníc, kde si môžete zblízka prezrieť špeciálnu techniku pestovania hrozna a samozrejme ochutnať svetoznáme vína ostrova. Odtiaľ sa vydáme na sever cez bývalé hlavné mesto ostrova Teguise, aby sme sa dostali do Haríe, známej aj ako údolie tisícich paliem. Po krátkej zastávke budeme smerovať do Jameos del Agua, kde sa vyberieme na návštevu Cueva de los Verdes alebo Jameos del Agua. Cueva de los Verdes, slovensky Jaskyňa Zelených, je jednou z atrakcií, ktoré navrhol César Manrique. Keď vstúpime do sopečnej jaskyne, necháme slnko za sebou a vstúpime do tajného podzemného sveta. La Cueva de los Verdes je najväčší lávový tunel na svete, ktorý vznikol činnosťou sopky La Corona. Jaskyňa je tiež súčasťou Los Jameos del Agua, prírodného jazera obklopeného vulkanickými sedimentmi, ktorého finálny pohľad vytvoril tiež César Manrique. Tu už jaskyňu mierne osvetľuje slnko a žije v nej aj svetovo unikátny rak albín. Vnútri jaskyne sa nachádza aj kaviareň, kde si budete môcť naďalej užívať výhľad. Cena exkurzie: Dospelá osoba: 123€/osoba Dieťa (2-11 rokov): 62€/osoba V cene je zahrnutý obed, transfery, ochutnávka vína a vstupné! Oblečenie: pohodlné topánky, vrstvené oblečenie Jazyk sprievodcu: český, anglický a nemecký Dni výletu v ČEŠTINE: Štvrtok
123€
Rancho Texas Park - interakcia s delfínmi, tuleňmi
Atmosféra Texasu na Kanárskych ostrovoch? Tvorcovia Rancho Texas Lanzarote Park jeho vývojom nešetrili: na Vás a Vašu rodinu čaká obrovský dobrodružný park s toboganmi, rôznymi predstaveniami, historickými výstavami a prezentáciami. Kúsok Texasu na Kanárskych ostrovoch, ktorého témou je príbeh kanárskych rodín, ktoré sa v roku 1730 presťahovali do Nového sveta a založili mesto San Antonio v Texase, ktorého riadiaci orgán tvorili iba Kanárske národy. Pod ich dohľadom boli postavené prvé obytné budovy, kostol, mestské ulice a hlavné námestie. Programy parku sa točia okolo tejto témy s rôznymi prezentáciami a inými možnosťami zábavy. Počas návštevy si môžete vyskúšať šmýkačku vo vodopádoch, dozvedieť sa o ťažbe zlata, lasovaní a kovbojských trikoch, zajazdiť si na kanoe, ako aj na koni. Neprehliadnuteľným programom je prezentácia delfínov, uškatcov a dravých vtákov. Ak túžite po ešte špeciálnejšom zážitku, za príplatok si môžete zaplávať aj s delfínmi a uškatcami, toto dobrodružstvo si ešte k tomu môžete zobrať domov prostredníctvom fotky. Cena programu: Dospelá osoba: 36 € / osoba Dieťa (3-12 rokov): 24€/osoba Interakcia s tuleňmi (od 7 rokov): Dospelá osoba: 80€/osoba Upozornenie: medzi 7. a 12. rokom je povinný doprovod dospelej osoby, za ktorú je potrebné vymeniť vstupenku! Interakcia s delfínmi (od 3 rokov): Dospelá osoba: 150€/osoba Upozornenie: vo veku od 3 do 12 rokov je povinný doprovod dospelej osoby, za ktorú je potrebné zakúpiť vstupenku! Transfer: bezplatný autobus z Costa Teguise, Playa Blanca a Puerto del Carmen na denný program.
36€
Výlet loďou I love La Graciosa
Objavte jednu z takmer nedotknutých častí Kanárskych ostrovov: La Graciosa! Náš výlet začína v malom prístave Órzola, ktorý sa nachádza v severnej časti Lanzarote. Po nastúpení do pohodlného a priestranného katamaranu Vás posádka lode najskôr pohostí osviežujúcim mojitom a počas zvyšku programu pre všetkých zabezpečí rôzne občerstvenie. Cena exkurzie: Dospelá osoba: 67€ / osoba Dieťa (3-12 rokov): 45€ / osoba Odporúča sa pohodlné oblečenie, plavky, šiltovka alebo klobúk, slnečné okuliare a topánky s gumenou podrážkou. Vyžaduje sa opaľovací krém s vysokým faktorom a uterák. V cene sú zahrnuté náklady na obed, nápoje, loď a transfery! Vyhradzujeme si právo na zmenu programu!
67€
Pozorovanie morského života ponorkou
Vďaka klimatizovanej, priestrannej a pohodlnej ponorke, ktorá sa ponorí do hĺbky 30 metrov, môžete ľahko a pohodlne spoznávať divokú prírodu Atlantického oceánu. Program zaručene poskytne nezabudnuteľný zážitok pre Vašu rodinu, zorientovať sa počas ponoru Vám pomôže sprievodca. V cene programu je 1 nápoj a transfer. Exkurzia je k dispozícii v angličtine, nemčine, španielčine a francúzštine. Ceny: Dospelá osoba: 59 € Dieťa: 39 € Deti do 2 rokov sa programu nemôžu zúčastniť!
59€