Jeden z najobľúbenejších z Kanárskych ostrovov Vás čaká s nespočetným množstvom prekvapení a programov – pomôžem Vám, aby ste sa medzi nimi nestratili!

Krásy ostrova, nádherné pláže, historické exponáty, jeho múzeá a zaujímavosti sa nedajú ani všetky vymenovať, preto sa o to nebudem ani len pokúšať. Ale zozbierala som 8 takých programov, ktoré je jednoducho zakázané vynechať, ak chcete popri oddychu a leňošeniu spoznať tento dych vyrážajúci ostrov.

1. Prechádzka medzi pieskovými dunami Maspalomas

8-povinnych-programov-na-ostrove-Gran-Canaria

Spomedzi 500 pláži ostrova je táto 6km dlhá pláž patriaca medzi prírodné rezervácie, najvyhľadávanejšia. Kým na jednej strane je ohraničená obchodmi a hotelmi, zabezpečujúce všetko čo by ste mohli potrebovať, na strane druhej si môžete vychutnať dlhé prechádzky pešo, alebo na ťavách medzi piesočnými dunami.

2. Zdolať skalu Nublo

8-povinnych-programov-na-ostrove-Gran-Canaria

3. Navštíviť niektorý aquapark

8-povinnych-programov-na-ostrove-Gran-Canaria

Bolo by ťažké vybrať len jeden, na ostrove je hneď niekoľko skvelých  možností, ktoré sú síce trošku iné, ale rovnako fantastické. My odporúčame Aqualand, lebo tu si každý nájde zábavu podľa svojich predstáv. Návštevu určite neoľutujete, odchádzať budete plní zážitkov a nezabudnuteľných momentov.

4. Stráviť deň na pláži Puerto Rico

8-povinnych-programov-na-ostrove-Gran-Canaria

Pláž vhodná aj pre najmenšie deti sa rozprestiera na slnečné hodiny v najbohatšej časti ostrova, okrem slniečka je tu aj veľká ponuka športov. Od JetSki, po plachtenie, surfing všetko môžete vyskúšať, ale je možnosť ísť objaviť podmorský svet s loďou s preskleným dnom.

5. Spraviť si výlet do mesta Teror

8-povinnych-programov-na-ostrove-Gran-Canaria

Podľa názvu, by Vás to určite ani nenapadlo, ale Teror je jedno z najčarovnejších miest ostrova s množstvom pastelových, očarujúcich, vyrezávaných drevených domov. Tu nájdete aj baziliku Nuestra Señora del Pino, preto je dôležitým pútnickým miestom. V nedeľu je toto mesto vyhľadávané kvôli najstaršiemu trhu so 140 stánkami. Ak si chcete nakúpiť suveníry, tu je na to priestor. V rámci fakultatívneho výletu po Gran Canarii Vám samozrejme ukážeme aj toto mestečko!

Sem kliknite na náš fakultatívny program >>

6. Objaviť pôvodné obydlia v skalách

8-povinnych-programov-na-ostrove-Gran-Canaria

Ak Vás zaujíma ako žili pôvodný obyvatelia ostrova, určite vyhľadajte Guayadeque skaly. Popri skalných obydliach je tu aj reštaurácia v skale a skalnú kaplnku. Pokiaľ sa zúčastníte nášho fakultatívneho výletu prehliadky mesta Las Palmas, tak od nášho odborného sprievodcu sa v slovenskej prednáške dozviete veľa o živote pôvodných obyvateľov.

O prehliadke mesta Las Palmas sa tu dozviete viac >>

7. Stráviť čas v Palmitos Parku

8-povinnych-programov-na-ostrove-Gran-Canaria

Palmitos Park patrí medzi najnavštevovanejšie miesta na Gran Canarii. Je to subtropická oáza, s veľkým množstvom palmových hájov a s viac ako 200 druhmi vtákov, v Európe najväčším motýlím domom so stovkami exotických motýľov, s akváriom, s oddelením kaktusov a orchideí, ako aj predstavením dravých vtákov.

Tip: oplatí sa kúpiť kombinovaný lístok do Aqualandu a Palmitos Parku!

8. Navštíviť jedinú kávovú plantáž v Európe

8-povinnych-programov-na-ostrove-Gran-Canaria

Na Agaete území sa nachádza Finca Los Castanos, v Európe jediná kávová plantáž s tradičným pestovaním s ročnou produkciou 4.000kg na plantáž. Pre tento druh kávy je typická zeleno-žltá farba, ovocná vôňa a skvelá chuť aj kvalita. Toto všetko môžete spoznať v rámci 1,5 hodinovej túry so sprievodcom, dokonca je možnosť aj nákupu z tejto neobyčajnej kávy.